Torunianki – wystawa w Domu Muz

Lepiej późno, niż później, chciałoby się powiedzieć. Projekt „Torunianki”, który razem z Agatą Chyżewską-Pawlikowską wymyśliliśmy w 2012 roku, skrzyknęliśmy do niego fajnych fotografów i dobre zdjęcia, nagrodę nawet podłapaliśmy (Kulturalny krawat 2012), aby później nie znaleźć większego zainteresowania u miejskich urzędników od kultury, w końcu ma swoje wystawiennicze zakończenie.

Zawsze uderzał mnie (i nadal uderza) duży oddźwięk na ten pomysł u ludzi. Najwyraźniej coś takiego, jest im (bo z pewnością nie w/w urzędnikom) potrzebne. Prawdziwe portrety, nie udawane, nie perfumowane sztucznością, pozą, tapirem, czy filtrem smartfonu. A na fotografiach nie rozkochane w sobie i zamurowane mejkapem modeleczki w szmatkach lub bez, lecz kobiety z prawdziwego zdarzenia – z historiami, charakterami, pasjami. No to zapraszamy – wernisaż 2 marca (czwartek, godz. 18:00, Dom Muz, ul.Podmurna 1/3. Wystawa powisi do końca marca.

Autorzy wystawy: Monika Ciaiolo, Alicja Piotrowska, Karolina Fordońska, Paweł Modliński, Gosia Mitręga, Paulina Komorowska, Michał Michalski, Krzysztof Żółtowski, Natalia Miedziak – Skonieczna, Sławomir Jędrzejewski, Karol Karnowski, Zuzanna Larysz, Marta Kowalska, Zbyszek Filipiak.

Wśród moich rzeczy na wystawie trudno mi nie wyróżnić portretu Krystyny Kuty, legendarnej działaczki toruńskiej „Solidarności”, poetki, non-konformistki.

Fot.Zbyszek Filipiak

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii Blog i oznaczony , , , , .

Dodaj komentarz

Twój email nie zostanie opublikowany i nie będzie rozpowszechniany. Pola wymagane są oznaczone *

*
*